Informacje o zakładaniu działalności gospodarczej
 
 

Poniższy tekst powstał aby Państwu przybliżyć procesy zachodzące przy zakładaniu własnej firmy. Zanim Państwo zdecydujecie się na założenie działalności gospodarczej, musicie odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

 

Jaki to rodzaj działalności chcą Państwo prowadzić Czy będzie to firma prowadzona przez jedną osobę, czy spółka z innymi osobami Wkład finansowy, jaki Państwo włożycie w nową firmę.

 

Od tego jaką działalność chcecie prowadzić zależy rodzaj opodatkowania, nałożony na państwa. W niektórych rodzajach działalności gospodarczych nie możliwe jest skorzystanie
z prostszych w prowadzeniu form płacenia podatków, takich jak ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. W zależności od potrzeb  musicie Państwo odpowiedzieć sobie na pytanie czy chcecie założyć jednoosobową firmę, czy bardziej kosztowną i czasochłonną spółkę.
Odpowiedź na ostatnie pytanie pozwoli określić, czy chcecie ryzykując całym swoim majątkiem założyć jednoosobową działalność gospodarczą lub spółkę cywilną, czy chcecie Państwo oddzielić majątek rodzinny (prywatny) od firmowego i zarejestrować w sądzie spółkę prawa handlowego.
Jeżeli zdecydowaliście się Państwo jaką chcecie działalność prowadzić i chcecie uzyskać pomoc
- prosimy o kontakt z pracownikami naszego biura.

 

Firmy oraz osoby zainteresowane usługami świadczonymi przez nasze biuro mogą za pośrednictwem formularza zgłosić swoje dane oraz temat, na który chcą uzyskać informację.
W możliwie krótkim czasie nawiążemy z Państwem kontakt
i ustalimy sposób wykonania usługi.